Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Egy igazán PINKK-es negyed

2014. 11. 01.

Atomerőmű KSC Szekszárd - PINKK Pécsi 424 55-91 (18-21, 16-25, 6-26, 15-19)
Szekszárd, V.: Gorka, Bognár, Kovács
Szekszárd: Stjepanovic 9, Scekic 6/3, Theodorán 10, Studer 12/3, Kovalcsik 2 Csere: Tamis 3/3, Simon 4, Némedi, Lénárt 2, Süle 2, Fejes 5/3 Vezetőedző: Magyar Gergely
Pécs: Key 9/3, Nagy D. 7, Stewart 28, Faulkner 3, Gémes-Sarok 7/3 Csere: Domokos 1, Adamecz 4, Őri 8/3, Katona, Sánta 2, Ruják 12/6, Putnina 10 Vezetőedző: Roberto Hernández
Nehezen kezdte mindkét fél a pontgyártást ma Szekszárdon. A hazaiak kértek először időt, s ezután "kinyíltak" a pécsi pontcsapok, köszönhetően lányaink dinamikusabb játékának és Key kosarainak. A negyed végére szorossá vált az eredmény, Scekic utolsó másodperces triplájával 3 pontra csökkent a különbség. A második 10 percben pontatlan támadójátékunknak köszönhetően, a negyed közepére felzárkóztak a vendéglátó hölgyek, akik ebben az időszakban nagyon magukra találtak. (28:30). Ezek után Stewart, és Faulkner vezérletével beindult a 424 hengere, s a félidei pihenőre megnyugtató, 12 pontos előnnyel mehettek lányaink.
Következett a harmadik negyed, ahol végre igazi PINKK-es játékot láthatott a szekszárdi publikum (ennek nyilván a hazaiak kevésbé örültek, hisz csapatuk ebben a negyedben mindössze 6 pontig jutott). Ruják Nóri pontjai és Őri Györgyi labdaszerzései élményszámba mentek. Az utolsó felvonás sem telt el eseménymentesen, hisz a mérkőzés bírái továbbra sem tudták uralni a regnáló bajnok és a tisztes helytállásért küzdő tolnai együttes játékát. Sokszor megszakították a játékot, rengeteg büntetőt dobhatott mindkét együttes. Végeredményében megállapíthatjuk, hogy megérdemeltem gyűjtöttük be az újabb győzelmünket, hála a remeklő Stewartnak. De ne feledkezzünk meg Nagy Dorottya, valamint Ruják Nóra játékáról sem.
Leányainkra az elkövetkezendő hétben nehéz feladat vár, hisz csütörtökön megkezdik Európa Kupa szereplésünket, a Sopron teszi tiszteletét Komlón, ezt a mérkőzést a Digi Sport 2 élőben közvetíti, majd a rivális PEAC együttese lesz a vendégünk vasárnap!
Roberto Hernández: Nehéz analizálni egészben a mérkőzést, mert nagyon különböző volt egy-egy periódusát tekintve. Az első félidőben nem olvastuk igazán jól a játékot, sokszor az érzelmeink vezéreltek bennünket, de a fordulást követően mind védekezésben, mind támadásban jól teljesítettünk.